Spoštovani starši!

Eno izmed načel vzgojnega delovanja, h kateremu strmimo v OŠ Podčetrtek Vrtec Podčetrtek je načelo medsebojne pomoči in solidarnosti. Odločili smo se, da po svojih najboljših močeh pomagamo prizadetim v vojni v Ukrajini. Ker želimo pomagati družinam in otrokom v stiski, bomo vsi skupaj izvedli humanitarno akcijo.

Kaj bomo zbirali?
Zbirali bomo vse vrste šolskih potrebščin kot so: svinčniki, barvice, radirke, nalivniki, flumastri, zvezki, škarje, lepila, peresnice, šolske torbe…

Kdaj bomo zbirali?
Zbiranje bo potekalo od četrtka 10. 3. 2022, do vključno ponedeljka 14. 3. 2022.

Kje bomo zbirali?
V oddelkih v Podčetrtku bo zbirno mesto na hodniku v mansardi vrtca.
V oddelkih v Pristavi pri Mestinju bo zbirno mesto v avli vrtca.

Podarimo le tisto, kar je napisano na seznamu, saj bo zbrana pomoč odgovarjala potrebam družin v stiski.

Zbrana sredstva bodo prepeljana v Regijski logistični center, kateri bo dalje odpremil prejeto materialno pomoč.

Humanitarna akcija bo potekala v sodelovanju s Skupnim organom za Civilno zaščito in požarno varnost.

“Kdor želi biti dober, je že dober.”