Spoštovani starši.

December se počasi preveša v drugo polovico in  pred nami so prazniki. Tudi v prihodnjih dveh tednih bomo izvajali nujno varstvo. Po sklepu Občine Podčetrtek o določitvi izjem od zaprtja vrtcev bomo nujno varstvo izvajali v oddelkih v Podčetrtku. Za uveljavljanje pravic do nujnega varstva morata oba starša oziroma starši samohranilci vrtcu predložiti potrdilo delodajalca o upravičenosti do nujnega varstva otrok, ter podpisano izjavo, da je otrok zdrav in da v obdobju zadnjih 10 dni ni bil v stiku z okuženimi osebami.

Po priporočilih NIJZ v vrtec pripeljite le otroke, ki so brez znakov okužbe dihal (nahod, kihanje, kašljanje, bolečine v žrelu, povišana temperatura, izguba/sprememba vonja ali okusa…). Prav tako naj v vrtec ne prihajajo, če živijo z osebo, ki ima simptome oz. znake, ki so pripisljivi bolezni COVID -19, ali če živijo z osebo, ki je v izolaciji zaradi bolezni COVID -19.

Izpolnjeno prijavnico za nujno varstvo, pošljite na e-mail urska.sovinc@os-podcetrtek.si do petka, 18. 12. 2020, do 17. ure. V primeru, da otrok zboli ali nujnega varstva več ne potrebujete nas prosim obvestite.

Na podlagi prijav bomo oblikovali manjše skupine. Otroci bodo celi dan v isti igralnici, zato se držite prihoda in odhoda otroka, kot ste ga zapisali na prijavnici.

V času zaprtja vrtca bodo starši, katerih otroci vrtca ne bodo obiskovali, plačila oproščeni.

Vabimo vas, da redno spremljate spletno stran vrtca. V primeru sprememb vas bomo sproti obveščali.

Ostanite zdravi.