Svet za preventivo in vzgojo v cestnem prometu vsako leto s pomočjo vrtcev in šol izvaja projekt Pasavček. Osnovni namen projekta Pasavček je spodbujati pravilno uporabo otroških varnostnih sedežev in varnostnih pasov med vožnjo otrok in tudi odraslih, ki ga slogan Red je vedno pas pripet jasno sporoča. Tudi v 1. oddelku smo se odločili, da se letos aktivno vključimo v projekt. Že na začetku šolskega leta so nas obiskali policisti PP Šmarje pri Jelšah. Skupaj smo se sprehodili po kraju, opazovali promet in prometne znake, ter se seznanili z ustreznim vedenjem v prometu. Ogledali smo si policijska vozila in opremo. Obiskal nas je tudi reševalec in nam predstavil poklic, opremo in reševalno vozilo, ter nas seznanil kako ravnati v primeru nesreče. Preko slikanic, risank in video posnetkov smo se seznanjali z varnim vedenjem v prometu, spoznali semafor, prehod za pešce in prometne znake, se igrali simbolne igre, ustvarjali z odpadnim materialom in likovno ustvarjali na temo promet, spoznali lik Pasavček in se naučili njegovo pesmico, spremljali uporabo varnostnih pasov in spoznali žival pasavec, se igrali gibalni igri Semafor in Rdeča luč, ter se naučili novo didaktično igro Varna pot v šolo. V skupini smo se urili v zapenjanju varnostnih pasov, prav tako pa smo jih uporabljali pri vožnji z avtobusom. Kako pomembni so odsevniki in kresničke, pa smo preverili s preizkusom odboja svetlobe. To pa ni bil edin preizkus, preverili smo tudi kako klanec vpliva na hitrost vozila, da pa je bila simbolna igra še bolj zanimiva smo si izdelali vozniške izpite in policijske kape. S projektom v skupini še nismo zaključili. Otroke bova še naprej spodbujali k uporabi varnostnega pasu in ustreznem vedenju v prometu, Pasavček pa nas bo spremljal na vsakem koraku.

foto: Tanja Osojnik, Urška Sovinc

(Skupno 1.056 obiskov, današnjih obiskov 1)