Opis dejavnosti: za to dejavnost potrebujete odpadne tulce, različne barvne zamaške (lahko mehke kroglice ali kroglice naredite iz barvnega papirja), karton, različne tempera ali vodene barve (enake kot imate zamaške), lepilo. Najprej izrežite karton, ga razdelite na štiri dele in vsak del pobarvate z eno barvo. Med tem, ko se barva suši z enakimi barvami pobarvate tulce. Tulce nato prilepite na pobarvano podlogo in pripravite zamaške. Igra je primerna za otroke prvega starostnega obdobja.

Potek igre: otroku pripravite zamaške različnih barv. Mlajši otroci bodo zamaške polagali poljubno v tulce, malo starejši bodo zamašek položili v tulec enake barve. Barvo zamaška in tulca lahko poimenujejo. Lahko tudi preštejejo koliko zamaškov so položili v tulec posamezne barve. Ko otrok razvrsti vse zamaške, ki jih je imel na voljo, jih sesuje iz tulcev in lahko igro ponovi.

Veselo na delo in obilo užitkov pri ustvarjanju in igranju.

Pripravila: Katja Lipošek