Mesec december je v oddelkih vrtca Pristava pri Mestinju minil v znamenju ŠKRATOV, saj so le ti otroke spremljali skozi različne praznično obarvane dejavnosti. Da je bilo vzdušje v vrtcu že kaj kmalu v začetku meseca praznično smo izdelali okraske s katerimi smo okrasili igralnice in skupno novoletno jelko v avli vrtca, katero je kmalu odela škratova vasica polna izvirnih voščilnic in v njih zapisanih lepih želja, ki so jih otroci skupaj s starši izdelali doma. Za čarobnost decembra je s svojim obiskom v vrtcu poskrbel čarodej Mac, ki nas je vse skupaj v dopoldanski urici navduševal s svojimi čarovniškimi triki. V naslednjih dneh smo se veselili ob ustvarjanju prazničnih piškotov v škratovi pekarni. Da se je škratovski pridih v našem vrtcu še stopnjeval smo se skupaj s starši v popoldanskem času odpravili na škratov pohod z lučkami po domačem kraju. Na pohodu smo se srečali s škratom, ki nas je pospremil do vrtca, kjer smo se okrepčali s toplim čajem in posladkali s piškoti. Prav tako nas je obiskal eden iz med dobri mož – dedek Mraz, ki je otroke obdaril po ogledu lutkovne predstave Babica Zima, katero so pripravile strokovne delavke vrtca v sodelovanju z glasbeno skupino Šani Šeni. V tednu pred počitnicami smo vsi skupaj sedli za praznično okrašene mize iz katerih je prijetno dišalo po prazničnem kosilu, po katerem je sledil skupni počitek v 9. oddelku s pravljico ob kaminu. Čisto na koncu smo z obiskom škratovega prazničnega kina, kjer smo si skupaj ogledali še praznično risanko, zaključili naše praznične škratove aktivnosti.

Foto: Sanja Kladnik, Polona Kokot, Klavdija Janžek