V petek, 15. novembra 2019 smo obeležili Tradicionalni slovenski zajtrk. Glavni namen tega dneva je izraziti podporo slovenskim pridelovalcem hrane ter spodbujanje lokalne samooskrbe s kakovostno hrano iz lokalnega okolja, ki otrokom zagotavlja potrebno energijo za njihove vsakodnevne aktivnosti ter jim omogočajo zdrav, celosten razvoj.
Z otroki smo se predhodno pogovarjali o življenju in delu čebel, o njihovem pomenu ter okrasili igralnice, v okviru Tradicionalnega slovenskega zajtrka pa smo jim ponudili med, maslo, kruh, jabolka in mleko. Ob tej priložnosti so nas obiskali tudi čebelarji – g. Jože Počivavšek v Pristavi pri Mestinju, v Podčetrtku pa g. Janez Ilek in g. Anton Kokot, katerima so se pridružili še gospodarski minister g. Zdravko Počivalšek, župan g. Peter Misja, ravnateljica ga. Sonja Švajger, pomočnica ravnateljice za vrtec ga. Urška Sovinc ter urednica časopisa Oko ga. Zdenka Ivačič. Gostje so otroke obiskali med zajtrkom, otroci 1. oddelka pa so zanje pripravili še kratek program.
Po zajtrku je sledil še pogovor s čebelarjema – otroci 1., 2., 3. in 4. oddelka so se podrobneje seznanili z življenjem čebel in delom čebelarjev, opazovali so čebele v prenosnem panju, ki sta ga s sabo prinesla čebelarja, predstavila pa sta jim še zaščitno pokrivalo, ki so si ga otroci lahko tudi nadeli.
Za prijetno dopoldne se vsem gostom lepo zahvaljujemo.

foto: strokovne delavke vrtca