Dne, 23. 12. 2021 smo otroci 3. oddelka skupaj s strokovnimi delavkami, obiskali Dom upokojencev Šmarje pri Jelšah – enoto Podčetrtek.
V skladu s trenutnimi zdravstvenimi razmerami in preventivnimi ukrepi nismo vstopili v notranje prostore doma, namreč smo nastop izvedli zunaj, na terasi doma. Varovanci doma so naš nastop opazovali skozi okno.
Otroci so jih razveselili s prepevanjem raznih prazničnih pesmi, kot so »Rastla je jelka« (ljudska), »Sveti, sveti zvezdica«, »Dedek Mraz« (J. Bitenc), »Zima je prišla« (ljudska), deklamacijami »Kolački« (A. Štefan) …
Tako smo jim polepšali prihajajoče praznične dni, kar so potrdili s pristnimi nasmeški na obrazu ter z aplavzom. Predali smo jim tudi voščilnico.

Ko zadnji list na koledarju
odtrgan je,
prihaja čas,
ko novo leto, mlado leto,
se na saneh pripelje v vas.
Naj nam nikar ne zmanjka časa
za srečanje in za pozdrav,
naj nam nikar ne zmanjka časa,
za vedro pesem, svet sanjav.
Vam želijo otroci 3. oddelka z vzgojiteljicama Katjo in Tanjo

Fotografija: Katja Starček Erjavec