ŠPORTNI PROGRAM MALI SONČEK

MALI SONČEK

Gibalni/športni program Mali sonček je namenjen otrokom od drugega do šestega leta starosti. Namen projekta je obogatiti program na področju gibanja v vrtcu s sodobnimi gibalnimi/športnimi vsebinami. Poudarek daje igri in vadbi, ki naj bo prijetna in prilagojena otroku. Sestavljen je iz štirih stopenj glede na starost otrok, ki se dopolnjujejo, povezujejo in nadgrajujejo. Otroci tako dosežejo moder, zelen, oranžen in rumen Mali sonček.
Z gibanjem otrok zaznava in odkriva svoje telo, preizkuša, kaj telo zmore, doživlja veselje in ponos ob razvijajočih se sposobnostih in spretnostih ter gradi zaupanje vase. Gibanje daje otroku občutek ugodja, varnosti, veselja, skratka dobrega počutja. Projekt izvajamo v sodelovanju s Šport mladih.

Več o programu MALI SONČEK

Pripravila: Urška Sovinc, pomočnica ravnateljice