PROGRAMI

KURIKULUM ZA VRTCE

Kurikulum za vrtce je nacionalni dokument, ki predstavlja strokovno podlago za delo v vrtcih. Cilj kurikula je večje upoštevanje človekovih in otrokovih pravic, upoštevanje različnosti in drugačnosti otrok. Otrok je aktiven udeleženec procesa, ki z raziskovanjem, preizkušanjem in možnostjo izbire dejavnosti pridobiva nova znanja in spretnosti. Temeljni poudarki so na vzgojno-izobraževalnem procesu ter na celoti interakcij in izkušenj, iz katerih se otrok uči.

Pripravila: Urška Sovinc, pomočnica ravnateljice

Kurikulum za vrtce je bil potrjen marca 1999 na Strokovnem svetu RS za splošno izobraževanje. Kurikulum za vrtce

DNEVNI PROGRAM (od 6 do 9 ur)

Dnevni programi v vrtcu trajajo največ do 9 ur ( 14. člen Zakona o vrtcih – Programi v vrtcu ).

Vzgojno delo poteka v:

1. homogenih oddelkih, kamor so vključeni otroci v starostnem razponu enega leta,
  2. heterogenih oddelkih, kamor so vključeni otroci prvega ali drugega starostnega obdobja,
  3. kombiniranih oddelkih, kamor so vključeni otroci prvega in drugega starostnega obdobja.

Pripravila Urška Sovinc, pomočnica ravnateljice

NADSTANDARDNI PROGRAM
  1. ZGODNJE UVAJANJE TUJEGA JEZIKA – Na igriv način se otroci seznanjajo z angleškim jezikom. Izvajajo ga vzgojiteljice v najstarejših oddelkih v okviru dnevnega programa.
  2. ZIMOVANJE Z ZAČETNIM SMUČARSKIM TEČAJEM – Začetni smučarski tečaj bomo izvedli v okviru projekta Mali sonček. Zimovanje otrok organiziramo v najstarejših oddelkih. Otroci se preko igre na snegu naučijo prvih smučarskih korakov. Izvajajo ga strokovni delavci vrtca in učitelji smučanja. V letošnjem šolskem letu bomo zimovanje izvedli na Ribnici na Pohorju od 2. 3. 2020 do 5. 3. 2020.
  3. PRILAGAJANJE NA VODO – Prilagajanje na vodo bomo izvedli v okviru projekta Mali sonček. Otrokom bomo na igriv, sproščen in prijazen način približali vodo  in jih seznanili z osnovami plavanja. Izvajali ga bodo učitelji/ vaditelji plavanja ter strokovni delavci vrtca. V letošnjem šolskem letu bo plavalni tečaj potekal konec meseca maja in v začetku meseca junija 2020 v Termah Olimia.
  4. DRSANJE – Drsanje bomo izvedli v okviru projekta Mali sonček, v sodelovanju s TIC Podčetrtek v mesecu decembru.

Pripravila: Urška Sovinc, pomočnica ravnateljice