PREHRANA V VRTCU

Zdrave prehranjevalne navade, ki jih otroci pridobijo v zgodnjem otroštvu, vplivajo na izbiro živil in način prehranjevanja tudi v kasnejšem življenjskem obdobju in s tem na zdravje v odrasli dobi. Zato se v vrtcu trudimo, da že najmlajši otroci dobijo dobre prehranjevalne navade. Otrokom ponujamo tri obroke dnevno in dodatno sadno malico v dopoldanskem času. Upoštevamo usmeritve NIJZ glede zdrave prehrane otrok, ter jim ponujamo manj sladkane napitke in vodo. Z vzgojnega vidika otroke navajamo na kulturno prehranjevanje.
Dietna obravnava poteka individualno za vsakega otroka posebej. V vrtcu pripravljamo dietno prehrano za vse otroke, za katere starši prinesejo zdravniško potrdilo otrokovega pediatra z navedbo dietne prehrane.

Vodja prehrane v vrtcu je Martina Leskovšek.

Pripravila: Urška Sovinc, pomočnica ravnateljice

Priporočila NIJZ