Skoči na glavno vsebino
+386 3 818 33 20 - Vrtec Podčetrtek, Trška cesta 66, 3254 Podčetrtek os-podcetrtek@guest.arnes.si

ZDRAVJE V VRTCU

Skrb za zdravje otrok v vrtcu se prepleta skozi vsa področja dela in so del načina življenja in dela v vrtcu. Med najpomembnejše preventivne ukrepe v vrtcu v smislu ohranjanja in krepitve zdravja prištevamo: skrb za ustrezno higieno in preprečevanje okužb, preprečevanje poškodb, zagotavljanje kakovostne prehrane in pravilnega odnosa do prehranjevanja, vzpodbujanje telesnih dejavnosti ter skrb za otroke s kroničnimi boleznimi in otroke s posebnimi potrebami.

Dolžnost vsakogar izmed nas je, da skrbi za svoje zdravje. Otrokom moramo to odgovornost privzgojiti že v zgodnjem otroštvu, za kar pa jim moramo biti dober vzgled.

PRIPOROČILA ZA STARŠE

Preprečujmo širenje nalezljivih bolezni Bronhiolitis  Ušivost  KlopiZdrava prehrana predšolskih otrok

Pripravila Urška Sovinc, pomočnica ravnateljice

(Skupno 165 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost