Skoči na glavno vsebino
+386 3 818 33 20 - Vrtec Podčetrtek, Trška cesta 66, 3254 Podčetrtek os-podcetrtek@guest.arnes.si

V sredo, 19. 10. 2022, smo najstarejši oddelki vrtca Podčetrtek, izvedli obisk Podsrede. Sprejele so nas prijazne uslužbenke Kozjanskega narodnega parka. Skupaj smo si ogledali dokumentarni film, se sprehodili po Podsredškem trgu, ter si ogledali pranger – sramotilni steber.

Po grajski poti, ki vodi skozi gozd, smo se podali do gradu Podsreda. Na poti smo na igriv način spoznavali rastlinski in živali svet, ki je značilen za to območje. Prešteli smo stopnice, ki smo jih prehodili, zaigrali na lesen instrument, ter ugotovili da ima vsak les drugačen zvok. Poslušali smo ptičje petje, ter se preizkusili v pantomimi. Ob prihodu na grad, smo se sprehodili čez sobane, ter na podstrešju opazovali makete netopirjev.

Zadovoljni in polni novih spoznanj smo se z avtobusom vrnili v vrtec. Kozjanskemu narodnemu parku se zahvaljujemo za zanimivo izkušnjo.

Članek napisala: Polonca Šeligo

 

(Skupno 74 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost