+386 3 818 33 20 - Vrtec Podčetrtek, Trška cesta 66, 3254 Podčetrtek os-podcetrtek@guest.arnes.si

 

Z otroki 1. oddelka vrtca Podčetrtek smo se udeležili natečaja v okviru Vseslovenskega dneva habitata 2019, ki je potekal v okviru Meseca prostora v organizaciji Centra arhitekture Slovenije, saj je Organizacija združenih narodov prvi ponedeljek v oktobru proglasila za svetovni dan habitata. Tema letošnjega natečaja je bila Narava okoli nas, s poudarkom na elementih naravne krajine, ki sooblikujejo javni prostor. Tako so otroci s skupnimi močmi ustvarili skupinsko sliko drevoreda ob gozdni poti, v neposredni bližini vrtca. Motiv so upodobili v kombinirani likovni tehniki, tovrstno likovno ustvarjanje pa jim je nudilo tudi možnost sodelovanja, tako da so pri delu zelo uživali ter pokazali tudi dobro mero vztrajnosti.