Pravljici  ŠPELIN ŠOTOR prisluhnite tukaj.

• Po poslušanju se z otrokom pogovorite o vsebini pravljice, tako da mu zastavite vprašanja, ki se navezujejo na samo vsebino.

Nekaj primerov vprašanj:

Kje je živela Špela?
Kdo vse je prišel k Špeli na piškote?
Koga pa ni bilo na obisk?
Kaj so to izgovori? Ti kdaj uporabiš izgovor, da ti česa ni potrebno narediti?
Kdo je na koncu le prišel na obisk?
Kako je bilo škratom ime?
Kaj so vsi skupaj delali do poznega večera?

•  Čas je za zabavne besedne igre – smešnice. Da bo igra bolj zabavna naj pri igri izmišljanja smešnic sodeluje cela družina  (primeri smešnic: miška piška hiška, hruša buška puška, …). Otroci v izmišljanju smešnic neizmerno uživajo.
  • Zdaj zavihajte rokave in pripravite likovni material s katerim naj otroci naslikajo ali narišejo kako si predstavljajo miškino domovanje.
  •  Tukaj najdete delovni list, ki bo otoke spodbudil k natančnemu opazovanju. Delovni list natisnite in povežite hišo z njeno senco.
  •  Za konec se razvedrite z igro SLEPE MIŠI.

Igra se odvija tako, da izbrani slepi miši, ki ste jo določili z izštevanko, okoli oči zavežete trak ali šal, tako trdno, da vas ne vidi. Potem jo zavrtite okoli osi in se razbežite. Bistvo igre je, da miško lahko cukate, jo kličete in ko se obrne proti vam, zbežite. Igra je končana, ko miška nekoga ujame. Nato je na vrsti naslednji igralec.

Dejavnosti pripravila: Sanja Kladnik