Skoči na glavno vsebino
+386 3 818 33 20 - Vrtec Podčetrtek, Trška cesta 66, 3254 Podčetrtek os-podcetrtek@guest.arnes.si

Otroški vrtec Šmarje pri Jelšah, je dne, 19. 5. 2024, najstarejše oddelke Vrtca Podčetrtek, povabil na ogled služb za pomoč in reševanje. Po zajtrku, smo se z otroki 1. , 2. in 3. oddelka zbrali pred OŠ Podčetrtek, kjer sta nas čakala avtobusa, s katerima smo se odpeljali proti Šmarju. Spotoma smo se ustavili še v  Pristavi pri Mestinju, kjer so se nam pridružili otroci 9. oddelka. V Šmarju smo že iz avtobusa zagledali različna intervencijska vozila oz. različne intervencijske službe, od gasilcev, policistov, reševalcev, vojakov…. Z otroci smo si ogledali različne predstavitve, spoznali njihov način dela, ter pripomočke in vozila, ki jih pri tem uporabljajo. Pri gasilcih so lahko otroci s cevjo, z vodnim curkom ciljali v tarčo, pri policistih smo spoznali notranjost vozila za prevoz osumljencev in policijske pse. Spoznali smo reševalce in njihove pripomočke. Pri vojakih, so se otroci lahko namazali s kamuflažnimi barvami, nato pa se preizkusili v pravem vojaškem poligonu.

Polni pozitivnih vtisov, novih znanj in hvaležni za povabilo vrtca Šmarje pri Jelšah, smo se z avtobusom odpeljali nazaj v naš vrtec.

 

Besedilo zapisala: Polonca Šeligo
Foto: Oriana Gregorčič, Katja Lipošek, Maja Strašek in Polonca Šeligo

(Skupno 111 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost