PROGRAM VARNO S SONCEM

Program Varno s soncem je nastal kot prizadevanje za izboljšanje stanja v Sloveniji zaradi zaskrbljujočih epidemioloških podatkov o naraščanju števila rakavih obolenj kože pri nas (vir: Register raka) in hkrati kot odgovor na dejstvo, da je pojavnost kožnega raka
močno povezana tako z izpostavljanjem UV sevanju kot s pogostostjo sončnih opeklin.

Kaj s programom pridobijo predšolski otroci?

• Pridobijo osnovne informacije o soncu, ki so prikazane na njihovi starosti primeren način.
  • Pridobijo osnovne informacije o koži, prav tako prikazane na njihovi starosti primeren način.
  • Ob izvajanju programa otroci osvojijo pravilen način zaščite pred škodljivim delovanjem sončnih žarkov (sredstva, načini obnašanja).
PRIPOROČILA ZA ZAŠČITO PRED ŠKODLJIVIM DELOVANJEM SONČNIH ŽARKOV

Pripravila: Herta Počivavšek, pomočnica ravnateljice