Skoči na glavno vsebino
+386 3 818 33 20 - Vrtec Podčetrtek, Trška cesta 66, 3254 Podčetrtek os-podcetrtek@guest.arnes.si

V našem vrtcu v gozd načrtno zahajamo saj imamo strokovni aktiv na temo gozdni vrtec, ki nas zaposlene še dodatno spodbuja pri izvajanju dejavnosti. Tako so otroci imeli možnost obiskovati gozd skozi vse leto in vstopali vanj na dejavnejši način. Na izbranih lokacijah so raziskovali naravo, ustvarjali gozdne igralnice, izvajali različne gibalne dejavnosti, razvijali sodelovalne in domišljijske igre, se igrali z naravnim materialom.  Pomemben je bil čas, ki smo ga preživeli v naravnem prostoru, saj so otroci bili kreativni, iznajdljivi, med seboj sodelovali in pridobivali občutek samostojnosti in samozavesti. Spoznali so, da ima gozd pozitivne učinke na vse nas in da igra v gozdu otrokom pomaga na osebnostnem, socialnem, motoričnem in kognitivnem področju. Gozd je naša igralnica in dneva preživetega v gozdu otroka ne moremo naučiti, mora ga doživeti. Ob zaključku strokovnega aktiva je nastal kratek film, kako so otroci uživali ob igri in doživeli bivanje v gozdu. Dragi starši, dovolite otrokom, da se soočijo z izzivi v čarobnem gozdu.

Zapisala: koordinator strokovnega aktiva, Anica Kajba
Montaža videa: Katja Lipošek
Sodelujoči člani: Angelca Lupše, Sanja Kladnik, Polona Kokot, Polonca Šeligo, Mojca Plemenitaš, Vesna Kovač, Urban Pihler, Violeta Ilić

(Skupno 200 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost