Zakaj bi hodili v trgovino in kupovali plastelin, če ga lahko naredite doma.  Prednost ima tudi to, da tudi če ga otrok poje ni nič narobe, saj je narejen iz osnovnih sestavin, ki jih najdete v domači  kuhinji.

Sestavine, ki jih potrebujete:
1 skodelica moke
pol skodelice soli
1 skodelica vode
2 žlici olja
1 pecilni prašek
barva za hrano ( po želji),  če je nimate lahko dodate tudi tempera barvo

Priprava:
V kozico damo suhe sestavine in prilijemo vodo.
Kuhamo na srednjem ognju in neprestano mešamo. Masa se bo počasi pričela strjevati – takrat ogenj malo zmanjšamo.
Če boste uporabili barvo jo dodajte proti koncu kuhanja. Ko se prične odbijati od posode, mešamo  dokler ne dobimo kompaktno testo – plastelin. Preložimo ga na peki papir, spodaj pa  podložimo desko. Pustimo ga 5 minut, da se ohladi.
Ponudite ga otrokom, zraven jim lahko pripravite otroške/plastične nože, vilice, žlice ali razne bleščice, perlice,  da spodbudite njihovo domišljijo. Pri mlajših otrocih pazite, da ne bodo manjših delcev dali v usta.
Obilo ustvarjalnih trenutkov.

pripravila: Barbara Guzej