Skoči na glavno vsebino
+386 3 818 33 20 - Vrtec Podčetrtek, Trška cesta 66, 3254 Podčetrtek os-podcetrtek@guest.arnes.si

Zadnje dni oktobra smo najstarejši oddelki vrtca Podčetrtek, izvedli obisk Podsrede. Sprejele so nas prijazne  uslužbenke Kozjanskega parka. Sprehodili smo se po srednjeveškem trgu Podsreda, ter si v prostorih kozjanskega parka ogledali razstavo različnih živali, ki živijo na našem območju. Nato smo se po  grajski poti, podali do Levstikovega mlina na reki Bistrica in skozi gozd, do gradu Podsreda. Na poti smo  na igriv način spoznavali rastlinski in živali svet, ki je značilen za to območje. Prešteli smo stopnice, ki smo jih prehodili, zaigrali na lesen instrument, ter ugotovili da ima vsak les drugačen zvok. Poslušali smo ptičje petje, ter opazovali naravo v vsej njeni lepoti. Ob prihodu na cilj, smo si ogledali grad, kjer so nas navdušile kočije, grajska kuhinja, poseben izziv pa je predstavljala grajska ječa, kamor so nas, seveda na našo željo, morali zapreti. Ogledali smo si tudi razstavo gob.

Zadovoljni in polni novih spoznanj smo se poslovili od prijaznih uslužbenk Kozjanskega parka.

 

Foto: strokovni delavci vrtca

Besedilo: Polona Šeligo

(Skupno 116 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost