V ponedeljek, 20.11.2023, smo imeli v vrtcu Pristava pri Mestinju prav poseben dan. Obiskala nas je namreč gospa Melita Špoljar, dipl. babica, zaposlena v porodnišnici Maribor. S sabo je prinesla celo vrsto pripomočkov s katerimi se srečuje na svojem delovnem mestu in nam nazorneje prikazala delo babice v porodnišnici. Otroci so si lahko ogledali fotografije iz porodnišnice in se ob igri in demonstraciji preizkušali v oblačenju in urejanju dojenčkov. Otroci so bili nad obiskom navdušeni. Morda pa se nekdo od njih v prihodnosti odloči za izjemen poklic babice ali babičarja.
Za obisk in izčrpno predstavitev poklica se gospe Meliti še enkrat zahvaljujemo.

foto: Mirjam Kampuš